Představujeme se

Logo ZŠ

Jsme malotřídní škola se 48 žáky v 1. – 5. ročníku ve čtyřech třídách. Od 1.1.2003 jsme příspěvkovou organizací v právním subjektu s Mateřskou školou Dolní Životice, ve které je pro tento školní rok přihlášeno 28 dětí. Ve školním roce 2007/2008 jsme zahájili v 1.ročníku výuku podle školního vzdělávacího programu ŠKOLA HROU s podtitulem „S Čápaty jde všechno líp“, protože na komíně naší školy každoročně hnízdí čápi. Proto jsme také před 15 lety založili dětský pěvecký sbor ČÁPATA a školní časopis ČÁPOPIS. Rovněž v logu naší školy je čáp s aktovkou na zádech a nápisem „ŠKOLA HROU“.

V tomto školním roce 2018/2019 se bude vyučovat podle ŠVP ŠKOLA HROU ve všech ročnících. Dále budeme pokračovat v širším slovním hodnocení v 1.–2. ročníku (hodnocení bez známek) a ve 3.–5. ročníku budeme klasifikovat žáky tradičními známkami.