Konzultační den v ZŠ 1.čtvrtletí 2019

Vážení rodiče, blíží se hodnocení prospěchu a chování našich žáků za 1.čtvrtletí. Konzultační den proběhne ve čtvrtek 7.11.2019 od 14.30 do 17.00 hodin. Těšíme se na návštěvu všech rodičů.     Pedagogický sbor ZŠ

Den stromů v ZŠ 2019

Dne 18. 10. 2019 proběhlo na naší škole projektové vyučování věnované ke Dni stromů. I v tomto školním roce se k nám připojili žáci bývalé páté třídy, nyní šesťáci ze Základní školy Slavkov. V úvodní hodině se žáci seznámili s historií oslav Dne Země, vyluštili  křížovku s tajenkou Moudrá sova, která se po zbytek dne stala maskotem a průvodcem nejmenším dětem.

Průvod strašidel a strašidýlek

Každým rokem na konci října pořádáme s dětmi mateřské školy průvod strašidel a strašidýlek. Letošní průvod se konal 18. října. Děti měly rodiči pečlivě připravené masky. Počasí nám přálo a tak jsme se všichni seřadili a vydali na průvod vesnicí. Navštívili jsme obchod. Děti přednesly básničku a zazpívaly píseň o strašidlech.

Hallowenské představení v ZŠ

Dne 17.10. si žáci 3., 4. a 5. ročníku opět připravili Halloweenské představení pro své mladší spolužáky a hosty z řad rodičů, babiček, dědečků i sourozenců, jejichž návštěva nás velmi potěšila. Už od samého rána se začala ve škole objevovat nejrůznější strašidla a atmosféra tohoto svátku, s kterým se žáci seznamují v anglickém jazyku, se nesla celým dnem.

Pokračování tohoto článku »»»

Smažení langošů a bramborových placků ve školce

Během podzimních dní jsme si v mateřské škole vyprávěli o sklízení úrody na poli i na zahradě. Děti nosily do školky ovoce a zeleninu, kterou poznávaly podle vzhledu, tvaru, vůně a chuti. Děti jablíčka oškrábaly a nastrouhaly, paní učitelka s asistentkou vyrobily těsto a usmažily langoše, které pak posypaly skořicí. Všichni jsme si pochutnali. Následný týden místo ovoce děti naškrábaly brambory, ostrouhaly a oloupaly česnek. Bramboráky byly velmi dobré. Děti se jen oblizovaly. S úklidem nám pak pomohla paní školnice. Za dobrou práci si vysloužila placek.

Lesní pedagogika

V pátek 11.10.2019 se žáci 4. a 5. ročníku vydali do lesa na tzv. Lesní pedagogiku. V úterý 15. 10. 2019 si s podobným programem přizpůsobeným menším dětem našli cestu do lesa žáci 1.-3. ročníku. Naším lesním pedagogem pro starší děti byl tentokrát pan Radek Lubina a menší děti provázel pan Jan Birgus