MAŠKARNÍ REJ V MŠ

V úterý 26.2. 2019 se naše MŠ proměnila v jedno velké jeviště. Děti byly nastrojeny do krásných pohádkových kostýmů již od ranních hodin. Tančily zde něžné víly a princezny, bojovali udatní rytíři a mezi nimi se proháněla  různá lesní zvířátka. Všichni se společně zapojili do plnění jednoduchých úkolů, za které byli odměněni sladkostí. Na závěr byla pro děti připravena malá tombola a maškarní rej jsme si všichni užili.

Den otevřených dveří v ZŠ 2019

Vážení rodiče, prarodiče, srdečně Vás zveme ve čtvrtek 7. března 2019 na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ u nás ve škole. Máte možnost nahlédnout do výuky ve všech ročnících od 8.00 – 12.00 hodin. Srdečně zve kolektiv Základní školy Dolní Životice

Oznámení o sběru papíru

Vážení rodiče, naše škola se opět zapojila do sběru starého papíru. Ve dnech 4. a  5. 3. 2019 (pondělí po 8.00 hodině, úterý do 13.00 hodin) bude kontejner přistaven u váhy. Žádáme všechny, aby papír vkládali do kontejneru svázaný. Sběr, prosím, dětem zvažte a kilogramy nahlaste ve škole. Předem velice děkujeme. 

Hasík ve škole 2. část

Dne 26.2. přišly do 1. a 2. ročníku s pokračováním programu Hasík opět paní Lucie Čermínová a Tereza Martínková. Zopakovaly s žáky vše, co se učili v první hodině. Pak si všichni povídali o nebezpečných situacích doma, které by mohly vyvolat požár, a jak se v těchto situacích chovat. Společně nacvičovali chování v situaci, kdy začne v domě v noci hořet. 

Pokračování tohoto článku »»»

Okrskové kolo recitační soutěže

Dne 22. 2. 2019 proběhlo v Loutkovém divadle SVČ Opava okrskové kolo recitační soutěže. Letošní účast recitátorů byla opravdu hojná a konkurence v jednotlivých kategoriích obrovská. Naši vybraní recitátoři se však nenechali rozptýlit a i přes počáteční nervozitu ze svého přednesu si po vstupu na pódium vedli výborně.

Výsledková listina

Pokračování tohoto článku »»»

Veselé zoubky 2019

Společnost dm drogerie markt s.r.o. připravila pro děti 1. a 2.ročníku preventivní program „Veselé zoubky“, do kterého se opět zapojila i naše škola. Jak už název napovídá, jeho tématem je správná péče o zuby. Jak si zuby správně čistit, proč je nutné chodit na preventivní prohlídky k zubnímu lékaři a co všechno je třeba dělat pro zdraví a správný růst zoubků.

Pokračování tohoto článku »»»