Začátek školního roku 2019/2020

Vážení rodiče, přátelé školy,

pevně věřím, že jste si během letních prázdnin a dovolených odpočinuli, načerpali mnoho energie nejen ze sluníčka a nabrali sílu na vše nové. Konec prázdnin se nezadržitelně blíží, školní rok klepe na dveře a také naše školy se opět otevřou dokořán. Provoz v mateřské škole zahájíme v pondělí 26.8.2019. Slavnostní zahájení školního roku v základní škole proběhne v ateliéru školy pod čapím hnízdem 2.9.2019 v 8.00 hodin za přítomnosti rodičů, prarodičů a vzácných hostů.

Ukončení školního roku 20018/2019

Konec školního roku 20018/2019 nastane v pátek 28.6.2019 v 10.00 hodin po vydání vysvědčení a společném zhodnocení prospěchu i chování všech dětí a vyhodnocení sběru. Pak se žáci rozloučí se svými učitelkami, vychovatelkami, paní školnicí a paní kuchařkou na dlouhé dva měsíce prázdnin. V tento den nebudou obědy ani školní družina.

Školní výlet MŠ 2019

V pondělí 24.6. 2019 jsme jeli na školní výlet do Háje u Opavy k „Vodníku Slámovi“. Zde nás přivítala spousta zvířátek – Ferda, Beruška, Ploštice, Housenka, Světluška a Luční koník. Nejdříve se děti posilnily svými dobrotami, potom byly rozděleny do skupin a plnily různé sportovní i vědomostní úkoly. Zvířátka byla na děti milá a hodná a doprovázela je celým dopoledním programem. Všechny dané úkoly děti zvládly, do MŠ odjížděly spokojené, plné zážitků, ale také lehce unavené.

Projektové vyučování Japonsko - poděkování

Vážení rodiče, přátelé školy, jak již víte, tak v pátek proběhlo v naší škole projektové odpoledne na téma Japonsko. Tuto zemi jsme nejprve navštívili prostřednictvím cestopisné besedy manželů Márových. Promítali nám fotografie, videosekvence a za doprovodu domorodé hudby vyprávěli o všech veselých i vzrušujích zážitcích z cesty do Země vycházejícího slunce. Mohli jste být svědky průvodu a přenést se společně s námi do života v této krásné zemi. Pro všechny děti byly připraveny různé aktivity v amfiteátru za školou a uskutečnilo se i opékání na školní zahradě. Nechyběl ani přípitek šálkem lahodného čaje pro naše předškoláky, kteří se tímto pasovali do roku ČÁPAT.

Pasování předškolních dětí v MŠ

Ve středu 19.6.2019 proběhlo v mateřské škole za účasti pana starosty Jaroslava Vaňka, paní ředitelky ZŠ a MŠ Lenky Smetanové a rodičů „Pasování předškoláků“ na školáky. Děti byly oblečeny do slavnostních talárů a vystoupily s veselým, vtipným, ale důstojným kulturním programem, pod vedením svých učitelek. Na památku dostaly pohádkovou knihu, pastelky a drobný dárek. Nechyběl ani přípitek dětským šampaňským a vlastní podpis dětí do pamětního listu. Všichni si slavnostní odpoledne užili a ukápla i nějaká ta slzička dojetí. Velké poděkování patří všem dětem, které vše skvěle zvládly a paní učitelkám, které program vymyslely a s dětmi dlouhodobě a trpělivě nacvičovaly.

T-mobile olympijský běh 2019

Dne 19.6. jsme se již tradičně zapojili do sportovní soutěže T-mobile olympijský běh. Starší ročníky už ví, že je čeká trasa dlouhá 1 km. Pro naše prvňáčky to byla nová zkušenost. Většina žáků dala do běhu všechny své síly. Každý byl obdarován symbolickou medailí, diplomem, sladkostí a malou drobností. Ti nejlepší získali ještě malé dárečky a keramické medaile, za které děkujeme žákům, kteří navštěvují keramický kroužek a paní ředitelce, která jim pomohla. Poděkování si zaslouží také všechny paní učitelky, které pomáhaly s organizací této akce. Ten největší dík patří paní učitelce K. Janků, která nás do soutěže přihlásila, vše organizačně zajistila a skvěle zorganizovala.