Mobilní dopravní hřiště

V pondělí 15.4 2019 přijel do místní Sokolovny již tolik očekávaný výukový program s dopravní tématikou ,,Mobilní dopravní hřiště“. Děti se vždy těší na dopravní značky, semafory, přechody pro chodce a samozřejmě i na dopravní prostředky v podobě elektrických autíček a čtyřkolek.  Školáci základní školy a děti z mateřské školy byli opět rozděleni do tří skupin, které se postupně vystřídaly  v určeném časovém intervalu. V průběhu lekce se každý stal chodcem i řidičem. 

 

 

Pokračování tohoto článku »»»

Zápis dětí do MŠ pro školní rok 2019/2020

Vážení rodiče, žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2019/2020 do Mateřské školy v Dolních Životicích proběhne od 13.května do 15. května 2019 v době od 13.00 do 16.00 hod.. Žádost bude možné si vyzvednout v MŠ od 17. dubna nebo ji bude možno stáhnout ze stránek školy na www.zsdolnizivotice.cz  – Mateřská škola – Dokumenty – Žádosti. Rozhodnutí o přijetí či nepřijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání si můžete vyzvednout osobně dne 31.5.2018 od 13.00 do 16.00 hodin v MŠ Dolní Životice u vedoucí učitelky mateřské školy. 

Zápis o přijetí k předškolnímu vzdělávání 2019/2020

Oznámení výsledků Zápisu do ZŠ pro školní rok 2019/2020

Oznámení výsledků zápisu žáků do 1.ročníku školního roku 2019/2020 je následující:

Rozhodnutí o přijetí 2019/2020

Dejte nám svůj hlas v soutěži, děkujeme!

Vážení rodiče a přátelé školy, naše škola se zapojila do soutěže „Velikonoční tvoření“ s Opavským deníkem. Děti ve školní družině vyrobily velikonoční vajíčko z plastových víček, které je vystaveno v obchodním domě Breda Weinstein. Vyhrává ten, kdo bude mít co nejvíce hlasů. Box s hlasovacími lístky najdete ve 2. patře obchodního domu u vystavených výrobků. Budeme velice rádi, když naši školu ZŠ a MŠ Dolní Životice podpoříte a dáte nám svůj hlas.  Všem, kteří tak učiní, velice děkujeme.

Oznámení o sběru pom.kůry

Sběr pomerančové a citronové kůry bude ukončen v pátek 12. 4. 2019. Pokud máte ještě nějakou doma, přineste do pátku příštího týdne. Všem rodičům děkuji za spolupráci.                                                                                  Jana Šustrová

 

Poslední hodina kurzu předškoláků

Předškolní děti navštívily 4. 4. 2019 opět ZŠ, kde se zúčastnily 4. výukové hodiny v 1. a 2. třídě. Tentokrát se zapojily do hodiny matematiky, kterou vyučuje paní učitelka Kateřina Janků. Paní učitelka se s dětmi nejdříve přivítala, seznámila a hravou formou začala s dětmi pracovat. Předškoláci přiřazovali na interaktivní tabuli obrázky k daným číslicím a vyplňovali pracovní listy dle barev a číslic. Dětem se hodina líbila a dané úkoly zvládly na jedničku.