MAŠKARNÍ REJ V MŠ

V úterý 26.2. 2019 se naše MŠ proměnila v jedno velké jeviště. Děti byly nastrojeny do krásných pohádkových kostýmů již od ranních hodin. Tančily zde něžné víly a princezny, bojovali udatní rytíři a mezi nimi se proháněla  různá lesní zvířátka. Všichni se společně zapojili do plnění jednoduchých úkolů, za které byli odměněni sladkostí. Na závěr byla pro děti připravena malá tombola a maškarní rej jsme si všichni užili.

Den otevřených dveří v ZŠ 2019

Vážení rodiče, prarodiče, srdečně Vás zveme ve čtvrtek 7. března 2019 na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ u nás ve škole. Máte možnost nahlédnout do výuky ve všech ročnících od 8.00 – 12.00 hodin. Srdečně zve kolektiv Základní školy Dolní Životice

Oznámení o sběru papíru

Vážení rodiče, naše škola se opět zapojila do sběru starého papíru. Ve dnech 4. a  5. 3. 2019 (pondělí po 8.00 hodině, úterý do 13.00 hodin) bude kontejner přistaven u váhy. Žádáme všechny, aby papír vkládali do kontejneru svázaný. Sběr, prosím, dětem zvažte a kilogramy nahlaste ve škole. Předem velice děkujeme.

Hasík ve škole 2. část

Dne 26.2. přišly do 1. a 2. ročníku s pokračováním programu Hasík opět paní Lucie Čermínová a Tereza Martínková. Zopakovaly s žáky vše, co se učili v první hodině. Pak si všichni povídali o nebezpečných situacích doma, které by mohly vyvolat požár, a jak se v těchto situacích chovat. Společně nacvičovali chování v situaci, kdy začne v domě v noci hořet.

Okrskové kolo recitační soutěže

Dne 22. 2. 2019 proběhlo v Loutkovém divadle SVČ Opava okrskové kolo recitační soutěže. Letošní účast recitátorů byla opravdu hojná a konkurence v jednotlivých kategoriích obrovská. Naši vybraní recitátoři se však nenechali rozptýlit a i přes počáteční nervozitu ze svého přednesu si po vstupu na pódium vedli výborně.

Výsledková listina

Veselé zoubky 2019

Společnost dm drogerie markt s.r.o. připravila pro děti 1. a 2.ročníku preventivní program „Veselé zoubky“, do kterého se opět zapojila i naše škola. Jak už název napovídá, jeho tématem je správná péče o zuby. Jak si zuby správně čistit, proč je nutné chodit na preventivní prohlídky k zubnímu lékaři a co všechno je třeba dělat pro zdraví a správný růst zoubků.