Návštěva divadla

V úterý 19. 3. navštívily děti naší školy Slezské  divadlo v Opavě, kde shlédly operní pohádku O ptáku Ohniváku a lišce Ryšce. Erbenovu pohádku upravila a libreto napsala Anežka Janátová, hudbu složil pražský rodák Petr Opava a dirigování se ujala bulharská dirigentka a učitelka Církevní konzervatoře v Opavě  Kremena  Pešaková. 

 

Pokračování tohoto článku »»»

Kurz předškoláků -druhá výuková hodina v ZŠ

Předškolní děti navštívily výukovou hodinu českého jazyka v 1. a 2. ročníku a staly se opět jejich součástí. Po společném pozdravu v podobě pohybové básničky se formou didaktických her a soutěží zapojily do jazykových aktivit. Skládaly a vymýšlely slova na danou hlásku, pokoušely se podle sluchu vytleskávat slova na slabiky.

 

 

 

Pokračování tohoto článku »»»

Zápis do 1. třídy pro školní rok 2019/2020

Zápis žáků do 1. třídy  pro školní rok 2019/2020 se uskuteční v úterý 9.4.2019 od 13.30 do 18.00 hodin v budově základní školy Hlavní 15, Dolní Životice. V nutném případě možnost individuální domluvy. Na všechny nové prvňáčky se těší všechny paní učitelky

Zápis do 1. třídy 2019

Preventivní programy v Opavě

Dne 4.3.2019 se naše děti i žáci vydali autobusem na projektový den do Opavy. Děti z mateřské školy absolvovaly pouze jedno zastavení a to na stanici Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Opavě, kde se dětem věnovali zkušení hasiči. Seznámili děti s významem HZS, s prostředím, technikou a vybavením. Dětem se naskytla příležitost přímého výjezdu hasičů k danému zásahu v terénu. Děti tak měly možnost vidět neskutečný zážitek a rychlost hasičů při oblékání a samotný rychlý výjezd vozidel. 

Pokračování tohoto článku »»»

Cestománie ve školní družině

Během měsíce ledna a února jsme ve školní družině v rámci Cestománie cestovali po Evropě. Zaměřili jsme se na Evropu jako kontinent, na její polohu, evropské státy, hlavní města a nezapomněli jsme ani na něco málo z historie. Cestou necestou jsme projeli prstem po mapě Itálii, Francii, Španělsko, Řecko, Velkou Británii, Německo, Polsko, Rusko, Slovensko a Nizozemí a poznávali život v jiných státech. Na internetu, v časopisech a encyklopediích bylo mnoho informací, které nám k tomu posloužily. 

 

Pokračování tohoto článku »»»

Maškarní ples ve školní družině 2019

Ve čtvrtek 28. 2. uspořádaly paní vychovatelky pro děti školní družiny zábavné odpoledne. Po obědě se to v družině začalo hemžit vílami, supermany, vojáky a různými zvířátky. Průvodem školou v nápaditých kostýmech jsme došli do vyzdobeného ateliéru. Všechny masky se představily. Následovaly hry s hudbou, tanec s balónky, smetákový tanec, který se pro velký úspěch opakoval dvakrát a diskotéka. Celé roztančené odpoledne si děti užily, zasmály se a pobavily. Nechyběla ani bohatá tombola s přispěním Klubu rodičů, za což velice děkujeme. Na závěr byly děti odměněny sladkou odměnou a odcházely spokojené domů.