Beseda s panem F. Macolou

V úterý 26. 3. do naší školy zavítal pan František Macola, jehož koníčkem je zdolávání horských velikánů.  V září loňského roku se s partou kamarádů vydal  za krásami a zvláštnostmi Alp.  Připravil pro naše děti poutavé vyprávění, zaměřil se zejména na dobývání vrcholu švýcarského Allalinhornu (4027m) s přesunem přes horský masív Monte Rosa až na Mont Blanc (4810m). Program obohatil promítáním záběrů a videí z expedice, kde jsme mohli spatřit nádhernou přírodu, ale také jsme si uvědomili, co příroda dokáže, zvláště pak hory a jak je v takových situacích důležitá kolegialita, zachování chladné hlavy a udržení klidu v krizových situacích. Beseda se dětem moc líbila a panu Macolovi patří veliký dík, že si ve svém nabitém programu našel chvilku a zajímavým a poutavým způsobem obohatil znalosti dětí.