Beseda se zdravotnicí v ŠD

Ve čtvrtek 10. 1. proběhla v družině beseda se zdravotnicí paní Simonou Galiovou na téma „Jak předcházet úrazům a nemocem, hygiena a zdravý životní styl“. Cílem bylo děti seznámit s nebezpečím, se kterým se každý může setkat po cestě do školy nebo ze školy a můžou se stát i jim, a že i děti mohou přispět k záchraně zdraví nebo života svých kamarádů. 

Děti si ve skupinkách zkusily ošetřit zlomeninu ruky, tepenné i žilní krvácení, podvrtnutý kotník, bouli na hlavě a také zkusily resuscitaci. Pokračovali jsme zásadami správné hygieny, jak čelit nástrahám, které na nás všude okolo číhají. Paní Galiová dětem vysvětlila důležitost ochranných pomůcek při sportech a  barevného oblečení s reflexními prvky, které zajistí, abychom byli včas vidět. Beseda děti zaujala, měly spoustu dotazů, které jim sestřička ochotně zodpověděla. Paní Galiové za přínosnou a poučnou besedu velice děkujeme.