Březen - měsíc knihy v ZŠ

Březen jako měsíc takový, je první jarní měsíc v roce. To ví děti v naší  školce i děti v první třídě místní školy. Také platí pranostika, že: „Březen za kamna vlezem“. A všechny dětí také ví, že je to  Měsíc knihy. Naše děti ze všech ročníků postupně navštívily v rámci výuky českého jazyka místní knihovnu. Paní knihovnice Monika Šnajdrová seznámila děti s knižními novinkami, které jsou vhodné pro děti jejich věku. Mnohé si vyslechly ukázku z knihy Finfárum od pana Wericha, spolu se zvukovým záznamem. Některé děti zaujala kniha „Neobyčejný kluk“, jiné si prohlížely mnoho dalších knížek a dokázaly si o nich vyprávět. Většina dětí jsou členy knihovny a dobu, kterou  tam příjemně strávily, využily i k zapůjčení knih. Návštěva se všem líbila a za krásného, slunného počasí jsme se vrátili zpět do školních lavic. Děkujeme paní knihovnici Monice Šnajdrové za poutavé besedy pro naše děti.