ČÁPATA zpívají....

Letošní jarní, pěvecká „sezóna“ od příletu našich čápů z jižních krajů se nese v duchu zpěvu a různých vystoupení. Nejprve 10.4.2011 dětský sbor Čápata překvapil svým živým programem ovocných a zeleninových písniček na výročním koncertě ve Stěbořicích, kam jel popřát chlapeckému sboru k 15. narozeninám a Pěveckému sboru Stěbořice k 40. výročí trvání pod vedením sbormistra Karla Kostery. Druhým vystoupením 28.4.2011 potěšil sbor místní důchodce v sokolovně, kde vitamínový program byl ještě obohacen sólovým zpěvem slezských písniček v podání Dominiky Elblové a Patrika Pavlíčka. Na harmoniku v úvodu zahrál 4 skladbičky vítěz okresního kola ZUŠ ve hře na akordeon Martin Pavlík. Nyní se sbor chystá na školní akademii ke Dni matek, která se uskuteční v neděli 8.5.2011 v amfiteátru za školou v 15.00 hod. Kromě Čápat uvidí diváci také dramatizace pohádek, „oživlé“ postavy z českých dějin i taneční kroužek ŠD také chystá překvapení. Rovněž předvedou děti sólově své umění na hudební nástroje a v přednesu. Jste všichni srdečně zváni! Vyvrcholením této bohaté „koncertní sezóny“ bude vystoupení sboru Čápata na Opavské dětské písni v úterý 10.5.2011 v 17.00 hod. v sněmovním sále Minoritského kláštera, kde spolu s dalšími dětskými sbory a chlapeckou cimbálovou muzikou budou dávat radost těm, kteří milují zpěv a lidovou hudbu. Přijďte se i Vy potěšit zpěvem dětí!