Cesta vlakem do Opavy za poznáváním přírody a historie Opavska do Slezského zemského muzea

V pátek 4. dubna nastal všemi očekávaný den – poslední jízda vláčkem Dolní Životice – Opava. Opájela nás tak trochu nostalgie a smutek, že více se už nesvezeme po kolejích a neuvidíme malebnou krajinu, která nás provázela až do Opavy. Od prvňáčků až po páťáky  maminky vybavily děti batůžky s jídlem a dobrotami, protože naše cesta byla „dlouhá“, byla hlavně za poznáním a novými vědomostmi, které nás čekaly v Slezském muzeu. Z vlakového nádraží v Opavě jsme se přemístili do muzea, kde nás rozdělily lektorky na dvě skupiny a vydali jsme se krásnými prostorami za věděním. 

 

Obě skupiny absolvovaly zajímavé a působivé přednášení o šelmách, ptáčcích, hmyzu, hadech. Vše bylo podmalováno zvuky zvířat a filmovou produkcí. Neméně zajímavá byla expozice týkající se historie Slezska a Opavska. Děvčatům se líbily staré slezské kroje, tehdejší suknice a jupky, šperky, střevíce. Klukům se líbila výstavka zbraní, luků, terčů a ulovené zvěře. Každý se prostě přišel na své. Po pár hodinách jsme byli všichni unavení a přivítali jsme posezení v parku, kde jsme se posilnili dobrotami od maminek.

Zcela spokojeni, obohaceni novými vědomostmi a dobrotami jsme se vydali zpět domů, opět vláčkem a to opravdu naposled. Škoda.