Cestománie v ŠD – Japonsko

Tento rok jsme se společně s dětmi školní družiny v rámci Cestománie vydali do dalekého Japonska. Na mapě jsme zjistili, že i cesta letadlem do této země vycházejícího slunce je poměrně dlouhá. Dověděli jsme se, že Japonsko je ostrovní země s velkou vulkanickou činností. Pronikli jsme mezi jejich zvyky a tradice a zkusili si přehlídku v tradičním japonském kimonu.  Také z historie děti našly spoustu zajímavých informací. Mezi námi jsme uvítali Anetu Šustrovou, bývalou žákyni naší školy, která tuto zemi navštívila se sborem Jeřabinka.  Aneta dětem vyprávěla, jak se žije v japonské rodině a jak se liší jejich domy a bydlení od těch našich. Děti měly možnost vidět, jak to vypadá v japonských školách. Aneta ukázala dětem taktéž fotografie z japonských zahrad a dalších zajímavých věcí pro tuto zemi.  Zkusili jsme si tradiční čajový obřad, posezení u zeleného čaje, jíst sushi  a tradiční pokrmy hůlkami. Nakonec si děti vyzkoušely znakové písmo a poskládat origami. Celý projekt děti velmi bavil. Byly zvídavé a samy nacházely a hledaly spoustu užitečných informací. Více se můžete dovědět z naší bohaté fotogalerie. Velice děkujeme Anetě za velmi poutavé vyprávění a za čas, který této besedě a nám věnovala.