Cestománie ve ŠD - Eskymáci

Letošní zimní období připomíná spíše podzim a nástup jara.  Abychom se trošičku ochladili, vydali jsme se ve školní družině až do Severní Ameriky, kde žijí domorodí obyvatelé – Inuité, známí pod názvem Eskymáci. Při četbě o jejich životě jsme si připomněli, jak vypadá opravdová zima. Vyhledávali jsme informace v encyklopediích, v knihách a na internetu. Zjistili jsme, že původně pocházejí ze Sibiře, z poloostrova Čukotka. Mají rovné černé vlasy, žlutou až světle hnědou pleť, mongoloidní rysy a malý vzrůst. Dověděli jsme se, čím se živí, jak žijí a z čeho si vyrábí své oděvy. V létě bydlí ve stanech a v zimě si staví iglú. To jsme si také zkusili postavit z papíru. Pracovali jsme s mapou světa a vyhledávali oblasti, kde tyto národy žijí. Něco málo jsme zjistili o jejich vzdělávacím systému a o tom, že potomci již nejsou negramotní.  V rukodělných činnostech jsme si Eskymáka vyrobili a také nakreslili. V ranní družině jsme se naučili básničku a příjemně se naladili písničkou „Grónská zem“. Dětem se putování za Eskymáky moc líbilo a již se těšíme na další cestovatelské zážitky.