Cestománie ve školní družině

Během měsíce ledna a února jsme ve školní družině v rámci Cestománie cestovali po Evropě. Zaměřili jsme se na Evropu jako kontinent, na její polohu, evropské státy, hlavní města a nezapomněli jsme ani na něco málo z historie. Cestou necestou jsme projeli prstem po mapě Itálii, Francii, Španělsko, Řecko, Velkou Británii, Německo, Polsko, Rusko, Slovensko a Nizozemí a poznávali život v jiných státech. Na internetu, v časopisech a encyklopediích bylo mnoho informací, které nám k tomu posloužily. 

 

Zaujalo nás i jídlo vybraného státu, které se děti následně snažily uvařit v naši družinové kuchyňce. Všechny velice bavilo vyhledávat informace o velkých a famózních stavbách, o tradicích i přírodních útvarech některých států už i v ranní družině. Děti samy sdělovaly zajímavé zážitky a vzpomínky o státech, které navštívily s rodiči  o prázdninách. Děti byly do cestování zapálené, vyslovily přání tyto země jednou navštívit, spolupracovaly a v plnění úkolů byly velmi šikovné.