Cyklistický výlet 5. ročníku

Ve čtvrtek 24. 5. se žáci 5. ročníku shromáždili v amfiteátru za školou, aby společně s třídní učitelkou, paní vychovatelkou a jejími partnery, vyrazili na kolech na cyklistický výlet. Pečlivě plánovaná cesta směřovala přes Slavkovský les, Panský mlýn až do Kravař. V Kravařích bylo zastavení v pizzerii Damika, kde si všichni pochutnali na pizze. Přestávky u Panského mlýna, v pizzerii, které sloužily převážně k odpočinku a načerpání nových sil, naše děti využily především ke sportovním aktivitám a dovádění na průlezkách. 

Po dobrém obědě a odpočinku naše cesta směřovala do Aquaparku Kravaře, kde jsme si užívali 1,5 hodiny všech nabízených aktivit. Voda všechny „vzpružila“ a po svačince jsme opět usedli na kola a naším cílem byl Kemp Kajlovec, kde jsme měli již zamluvenou dobrou večeři a ubytování v chatkách. Večer nechyběl táborák a oblíbená hra Káně letí. Spaní v chatkách bylo dobrodružné a energie dětí neskutečná.  V pátek 25. 5. po snídani a úklidu jsme šlápli opět do pedálů a naše cesta směřovala domů. Velice děkuji paní vychovatelce Janě Šustrové, panu Ladislavovi Šusterovi, panu Josefu Smetanovi, díky kterým se výlet 5. ročníku mohl uskutečnit. Děkuji panu Horváthovi, řediteli Městské policie Opava, který nám zajistit bezpečný průjezd kruhovým objezdem. Páni policisté již na dálku nám dávali najevo svým majákem, že doprava je zastavena a průjezd pro nás zcela bezpečný. Velké poděkování patří také panu Aleši Gureckému, který ochotně všem cyklistům převezl veškeré batohy do kempu i zpět domů. Velká pochvala patří všem žákům 5. ročníku, kteří byli velkým příkladem pro mnohé ostatní cyklisty. Všichni měli stanovená pravidla, která na 100% dodržovali a vždy poslechli. Tento výlet absolvovali opravdu ukáznění a skvělí cyklisté!  Ještě jednou velké poděkování všem cyklistům. Lenka Smetanová