Den dětí v ZŠ

1. června žákům základní školy na dětský den přálo krásné počasí. Čekala je připravená stezka po celých Dolních Životicích s různými pohádkovými bytostmi. Všechny děti se rozdělily do pěti družstev, ve kterých obcházely různá stanoviště s úkoly, po jejichž vyplnění se dozvěděly indícii, kam mohou putovat dále. Jako první je přivítal OTESÁNEK, u kterého se hádaly různé vůně bylin a koření. Na rozloučenou všem rozdal muffin se zapečeným tajným vzkazem, který skupiny nasměroval ke smírčímu kříži. Zde čekal Vodník, ke kterému se děti musely dostat přeskakováním po kamenech přes řeku. Po zodpovězení několika otázek děti rozluštily, že je další překvapení čeká u JEZINEK u vlakové zastávky. Jezinky putovníky nasměrovaly ke kostelu, kde u KŘEMÍLKA a VOCHOMŮRKY překonávali opičí dráhu po lanech. U dvou ČARODĚJNIC si nazdobili polevou pečené perníčky, které donesli smutné princezně čekající za školou. Té děti nakreslily všechno, co je ten den potkalo. Na závěr dostali žáci bohaté balíčky. Děti vypadaly nadšeně a příjemně utahaně. Obrovský dík patří všem, kteří se jakkoli podíleli na přípravě a účasti tak krásného programu a hlavně klubu rodičů, který vše zorganizoval, zajistil a připravil dětem bohaté balíčky plné sladkostí. Velice děkujeme.