Den otevřených dveří - Zemědělství žije

Dne 22.6.2018 měly naše děti jedinečnou možnost podívat se do reálného provozu zemědělského podniku a poznat dnešní zemědělství na Dni otevřených dveří  ZP Otice a.s. a provozu v Uhlířově. Program pro základní školy nesl název Zemědělství žije

Děti čekala komentovaná prohlídka provozoven, mohly si prohlédnout nové a rekonstruované stáje dojného skotu v Uhlířově, dále moderní zemědělské stroje různých značek a techniku používanou v zemědělství.  Nechybělo poznávání semínek, sušených plodin i fotografií plodin. Děti si vyzkoušely cvičné dojení krávy. Dětem byly  představeny regionální výrobci potravin z blízkého okolí. Všichni ochutnali Otické zelí, pečivo z pekárny a ochladili se jahodovým nanukem. Nejvíce však děti lákala návštěva stájí s kravičkami a pomazlení s telátky. Každé z dětí si domů odneslo v tašce ochutnávku právě zmiňovaných regionálních potravin a v hlavě spoustu nových zážitků. Škola obdržela publikace, které rádi využijeme v hodinách  a v rámci environmentální výchovy.