Den Země v ZŠ 2016

Dne 22. 4.2016 se na naší škole uskutečnila oslava Dne Země. V úvodní hodině jsme si společně povídali, proč má naše matička Země svátek, jaké má postavení ve Sluneční soustavě a co všechno bychom mohli pro její blaho udělat. Všechny děti se poté zapojily do celosvětového projektu Rallye Wavetrophy, který spočívá ve vytvoření a zaslání krátkých poselství zaměřených na ochranu  životního prostředí a zapojily se tak do pokusu o vytvoření světového rekordu. Kartičky s poselstvím z celého světa, tedy i z naší školy, budou elektromobily dovezeny do Švýcarska v rámci Rally Wavetrophy a 17. června budou vystaveny v Ženevě na Náměstí národů.  Děti také čekalo milé překvapení v podobě návštěvy fretky Fukáčka. S tímto milým zvířátkem nás seznámila paní Libuše Kotková, která pohovořila o životě fretek, jejich nárocích na chov, stravu a zdravotní péči. Po vydatné svačině na školní zahradě jsme se společně vydali na čističku odpadních vod v Dolních Životicích, kde nám pan starosta Jaroslav Vaněk vysvětlil, jak čistička funguje. Za jeho poutavé povídání mu ještě jednou velmi děkujeme. Po návratu do školy nás čekaly ještě skupinové hry, skládání puzzlí zvířat, ekologické matematické skládačky a obrázky ke třídění odpadu. Žáci 5. ročníku ještě zkrášlili skalku na školní zahradě. I díky slunečnému počasí a bohatému programu se dětem Den Země velice líbil.