Den Země v ZŠ

Den 27.4.2012 byl ve znamení krásného počasí, ale i Dne Země, který na naší škole slavíme již několik let. V úvodu našich oslav jsme si s dětmi popovídaly o tomto svátku i o jeho vzniku.

Děti byly také seznámeny s ptákem roku 2012, kterého každý rok vyhlašuje Česká ornitologická společnost. Letos byl mezi již 22 druhů zvolených opeřenců zařazen kriticky ohrožený druh Tetřeva hlušce. Na interaktivní tabuli jsme měli možnost nahlédnout do prostředí tetřeva a jeho způsobu života. Dále nás čekala procházka do místního lesa, kde jsme nasbírali přírodniny na prožitkový chodníček, který si společně s dětmi vytvoříme na školní zahradě. Cestou naší obcí jsme nasbírali dva pytle odpadků. Část dne, před státním svátkem 1. května 2012, jsme strávili na školním pozemku, kde si každá třída zasadila své záhonky ředkviček, hrášku, bylinek a jarní cibulky. Už se všichni těšíme na zeleninový den, kdy všechnu úrodu sklidíme.