Děti malovaly, jak bude vypadat práce za sto let, velká gratulace Kristýnce Košárkové

Celostátní výtvarnou soutěž „Cesta do budoucnosti: nejlepší pracovní život pro každého" vyhlásil Výzkumný ústav bezpečnosti práce, jako součást Evropské kampaně „Zdravé pracoviště pro všechny bez rozdílu věku“. Nad soutěží, kterou podporuje Evropská agentura pro BOZP v Bilbau, převzalo záštitu Ministerstvo práce a sociálních věcí. Děti ze základních škol, nižších stupňů víceletých gymnázií a z dětských domovů si zahrály na vizionáře a vyjádřily pomocí obrázků, jak by mohla vypadat práce za sto let. 95 škol, dětských domovů a dalších školských zařízení z celé ČR přihlásilo do soutěže celkem 431 výtvarných prací svých svěřenců. Předávání cen se konalo v Poslanecké sněmovně, pěti úspěšným autorům v každé kategorii byly předány hodnotné ceny. Odměněni byli i pedagogové, kteří oceněné tvůrce přihlásili do soutěže.

 

 

Do soutěže odešly také obrázky žáků z naší školy. Naše čtvrťačka, výtvarnice Kristýna Košárková v kategorii od 10 do 16 let získala Mimořádnou cenu ředitele Výzkumného ústavu bezpečnosti práce, v.v.i. Spolu se svou učitelkou výtvarné výchovy Zuzanou Remešovou byla pozvána do Poslanecké sněmovny v Praze. 5.6. si spolu užily slavnostní předávání cen (kromě diplomu dostaly i věcné ceny, hlavně výtvarné potřeby). Nenechaly si ujít prohlídku Poslanecké sněmovny s výkladem. Třešničkou na dortu byl bohatý raut, krájení dortu a celková pozorná péče pracovníků ministerstva. Velice děkuji Kristýnce za vzornou reprezentaci školy a paní učitelce Z. Remešové za vedení při práci a doprovod na vyhodnocení této akce.