Děti z MŠ u hasičů v Opavě

Dne 13.3.2015 jely děti z MŠ autobusem k opavským hasičům, kde probíhal „Den otevřených dveří“. Po celou dobu se dětem, rozděleným do dvou skupin, věnovali hasiči. Děti se seznámily se základy první pomoci. Vyzkoušely si obvazovou techniku na medvídkovi nebo panence. Dostávaly razítka, mohly si nechat vytvořit umělé zranění. Skládaly rozstříhané obrázky dráčka Hasíka, vyzkoušely si různé dovednostní úkoly. Seznámily se s výzbrojí a výstrojí hasičů, prohlédly si hasičská auta a vybavení jak zvenčí, tak zevnitř. Nečekanou a velmi zajímavou událostí pro nás všechny byl aktuální výjezd hasičů k dopravní nehodě. Do dvou minut museli vyjet k zásahu. Na dvoře si děti prohlédly různé typy požárních aut od menších až po velká auta s jeřábem a plošinou. Děti upoutala právě ukázka výsuvné plošiny. Na rozloučenou do MŠ dostaly letáčky, omalovánky a pexesa. Celá akce byla velice zdařilá a nejen dětem se velmi líbila.