Dětský den v základní škole

V pátek 29.5. Klub rodičů připravil zábavné dopoledne pro všechny děti ze základní školy v místní tělocvičně. S velký očekáváním a radostí se všichni přesunuli ze školy na místo určení . Po oficiálním zahájení začala cesta po kontinentech planety Země. Naštěstí ten nejchladnější byl vynechán. Novinkou pro tento rok byla přítomnost mladého animátora Matěje Nováka, který celý program řídil a naučil děti několik pohybových písní. Evropa, v podání paní Kreuzbergerové a Bitnerové, nás přivítala různými pohádkami, také jsme poznávali oblíbené výrobky pro děti – sladkosti. 

Ti starší zakreslovali do připravených map jednotlivé státy, řeky a hlavní města. V Africe, v podání paní L.Pavelkové, všechny moc zaujaly mumie, poznali také Kleopatru a na závěr si zahráli na balzamovače a vyrobili mumii. Asie, v podání paní Duškové, děti zaujala tím, že si mohly vyrobit vlastního draka a ti odvážnější se pustili do jídla hůlkami a někteří dokonce poznávali různá koření. Amerika, v podání paní J. Pavelkové, přivítala děti trochou historie. Stavěly a zdobily totemy, střílely z luku a vyzdobily si tváře indiánskými kresbami. Posledním světadílem byla Austrálie, v podání paní Čechové, kde nemohou chybět klokani. Malinké embryo klokánka jsme viděli ve zkumavce. Všichni si pak zaskákali v pytli a vyzkoušeli si, jaké by to bylo býti klokanem. Následovala poslední písnička, byly rozdány balíčky se sladkostmi a spokojeni jsme se vrátili zpět do školy. Mnoho fotek je ke shlédnutí na webových stránkách školy. Srdečné díky patří všem maminkám, které si v tento den udělaly čas a Matěji Novákovi, který děti po celou dobu provázel nejen průvodním slovem. Děkuji paní Janě Pavelkové, předsedkyni Klubu rodičů, která vše skvěle zorganizovala a zajistila.