Doktor Nebolíto v MŠ

V pondělí 27.1. 2014 přijela za dětmi z MŠ „ paní učitelka a pan učitel“ ze Střediska volného času v Opavě s naučným pořadem „Doktor  Nebolíto“. Děti si zábavnou formou procvičily postřeh (hledaly kamínek ukrytý pod kelímkem mezi ostatními pohybujícími se kelímky), rozlišovaly rozdíly mezi lidmi a zvířaty, sledovaly, který z předmětů se ztratil pod kouzelným šátkem.

Kouzelná hůlka ukazovala dětem části lidského těla, povídaly si o některých orgánech. Seznámily se s tím, jak se pracuje se  stetoskopem, vyzkoušely si jej ve hře „Na lékaře“. Řekly si o významu hygienických potřeb (kartáček na zuby, mýdlo, význam teploměru…). Nacvičily s kamarádem obvazovou techniku. Ve skupinkách si ze špejlí sestavily panáčka. Každé dítě přispělo svým nápadem. Naučný pořad byl pro děti přínosný a dětem se velice líbil.