Dopravní hřiště ZŠ a MŠ

V pondělí 2.3. 2020 přijel do místní Sokolovny náš oblíbený výukový program s dopravní tématikou, „Mobilní dopravní hřiště“. Děti se vždy těší na dopravní značky, semafory, přechody pro chodce a samozřejmě i na dopravní prostředky v podobě elektrických autíček a čtyřkolek. 

Školáci základní školy a děti z mateřské školy byli opět rozděleni do tří skupin, které se postupně vystřídaly v určeném časovém intervalu. V průběhu lekce se každý stal chodcem a řidičem. Děti, které projevily největší znalosti z dopravní výchovy, se mohly na malou chvíli stát policisty řídící a kontrolující dopravu a prostřednictvím razítek udělovat pokuty za porušení pravidel silničního provozu. V průběhu celého programu se všichni seznamovali s pravidly silničního provozu a znalostí dopravních značek. Všechny děti bedlivě poslouchaly a snažily se, aby nedostaly pokutu, i když to nebylo vůbec jednoduché.