Dopravní hřiště

Dne 1.10.2013 jely starší děti „Sluníčka“ autobusem spolu se žáky ZŠ na dopravní hřiště. “Sluníčka“ do Opavy na ZŠ Mírová, žáci ZŠ do Malých Hoštic. Dětem z MŠ se na dopravním hřišti věnovali dva policisté. Slovně je navedli jak se chovat při chůzi na chodníku, na vozovce, seznámili je s některými dopravními značkami, vybavením kola, nutností přilby.

 Prakticky si děti mohly za vedení obou policistů vyzkoušet jízdu na kolech, odrážedlech, koloběžkách, podle světelného semaforu, dopravních značek, chůzi přes přechody. I přes velmi chladné počasí byla akce zdařilá a dětem se líbila. Na závěr si děti prohlédly policejní auto a vyfotografovaly se s policisty. Čekání na žáky ze ZŠ a na autobus jsme si zkrátili pohybem na zahradě u loutkového divadla. Děti zde zdolávaly stěny jako horolezci, chodily po dřevěném posuvném mostě, houpaly se, prohlédly si zvířátka ve venkovních voliérách. Během aktivit jsme si udělali svačinkovou přestávku. Na řadu přišly baťůžky naplněné dobrotami od maminek a ze školní jídelny. O dopoledni plném různých aktivit si děti vyprávěly ještě odpoledne.