Ekologické desatero a Ovoce do škol

Obdobně jako v jiných letech pokračují děti v projektu Domácí ekologické desatero, kde se mají možnost nenásilně seznámit s deseti vytvořenými tématy environmentální výchovy. Děti se již seznámily například s tématy: Energie, Doprava, Odpady, Voda.

Březen byl ve znamení tématu Strava. Společně jsme si povídali o zdravých potravinách i o pochutinách, které by z našeho jídelníčku měly vymizet. Každé téma si pro všechny velice pečlivě připravuje paní učitelka Žaneta Indráková, které patří velké poděkování. Naše škola je také zapojena do projektu Ovoce do škol, kdy žáci, jednou za měsíc, dostávají ke svačině ovoce zdarma. Měli jsme tak možnost ochutnat i spoustu plodů z jiných koutů světa. Děti v rámci výtvarné výchovy malovaly obrázky různých druhů ovoce, které byly poslány do soutěže Ovoce do škol, ve které byl jako vítěz vybrán Martin Pavlík, který jako výhru obdržel nádherný proutěný koš plný zdravých vitamínů. Martinovi ještě jednou gratulujeme.