Halloween v ZŠ 2015

Anglosaský lidový svátek Halloween připadá na poslední říjnový den. Oslavuje se jím „Předvečer  Všech  svatých“, který v angličtině zní „All – Hallows – eve“. V České republice se považuje spíše za moderní svátek, který slaví především mladí lidé a děti, i když oblíbené lampy z dýní tzv. „Jack-o-laterns“ už můžeme vidět téměř před každým domem. Abychom se mohli dozvědět více informací okolo tohoto zajímavého svátku, představily nám děti třetí, čtvrté a páté třídy v rámci projektového dne pěkné představení o tradičních zvyklostech tohoto dne. Děti v písničkách a básničkách představily symboly Halloweenu, představily strašidla nejen ve světě, ale i u nás, vyřezaly nádherné lucerny z dýní a seznamovali nás s tradicemi národů jiných zemí. Mohli jsme zahlédnout duchy, čarodějnice, kostlivce, příšery, upíry a různá strašidla. Dopoledne se neslo v duchu zábavy a dobré nálady. Děkujeme paní učitelce Radce Přibylová a paní vychovatelce Janě Šustrové i žákům za poučné i velmi zábavné dopolední hodiny.