Hudební pořad Wolfík v MŠ

Dne 12.1.2O15 děti z MŠ zhlédly hudební pořad „Wolfík“ se kterým přijel pan Martin Kubát. Přiblížil dětem zábavnou formou hudebního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Složil si úvodní píseň „Wolfík“, jejíž  refrén děti naučil a doprovázely jej s ním po celou píseň. Maňásek „Wolfík“ představoval hudebního skladatele a vyprávěl dětem jak hrál jako malý chlapec na zámku, děti si zazpívaly písně „Skákal pes“ a „Šla Nanynka do zelí“. Naučil zpívat i papouška „Papagena“. „V lese“ poslouchaly  Mozartovy skladbičky. Na královské hostině zazněla fanfára, po níž přicházel král, vznešená hudba pro příchod královny a stydlivá hudba pro příchod princezny. Děti pan Kubát naučil prvky menuetu, který se dříve tančil, zahrál jej na klavír a děti doprovázely pohyby. Při „bitvě“ s tureckými vojáky děti „Broučci“ cválali jako koníci při hudbě, „Sluníčka“ doprovázely hru na klavír pana Kubáta na nástroje jako kapela. Po boji přišla únava a děti se zaposlouchaly do ukolébavky. Na závěr si opět zazpívaly píseň „Wolfík“.

Pořad v dětech zanechal dojem, pobrukovaly si píseň i v šatně při oblékání na vycházku.