Jablíčková a bramboriáda ve ŠD 5.10.2015

V družině jsme na vycházkách nejdříve sledovali, co se děje tento podzimní čas v přírodě, zajímali se  o práci lidí na zahradách a na polích. Zaměřili jsme se na nejznámější druh ovoce  a tím je jablko. Děti si jablko nejdříve nakrájely, posypaly vanilkovým nebo skořicovým cukrem a zabalily do alobalu jako do župánku. Pak už jen zbývalo dát balíčky na rošt na oheň a čekat. Také jsme zkusili upéct brambory v ohni,  jak je kdysi připravovali naši předkové. Brambory jsme sami vypěstovali na školním pozemku. Po upečení jablíčka voněla a hlavně chutnala. Na bramborách jsme si taky pochutnali, i když několik brambor bylo trochu tmavší barvy. Odpoledne se vydařilo, sluníčko nám k tomu svítilo a dětem se moc líbilo.