Kašpárek a ztracený cirkus v mateřské škole

Dne 17.3.2014 přijel do MŠ za dětmi kašpárek  „Pepino Prcek“ se svým pořadem „Kašpárek a ztracený cirkus“. V zajímavě pojatém pořadu, z části naučném i pohádkovém, se  objevilo poznávání L a P strany, co se vyrábí z obilí, poznávání domácích zvířat / kohout, slepice, kuřata, osel, kráva, telátko, kocour, prasátko, kůň /, které produkty nám dávají, poznávání písmen, barev, počítání  1 – 10,naslouchání zpěvu ptáků v lese, poznávání jedovaté houby – 

muchomůrky, rytmizace, skandování, žonglování s míčky, talíři, bubnování na bubny, hra na flétnu, zpěv písní „Skákal pes“, Já mám koně“, ukolébavka „Halí, belí“.Během pořadu byly zapojeny děti pohybově, zazpívaly si, bubnovaly, vyzkoušely si žonglování s talíři. Nakonec ztracený cirkus našly s kašpárkem ve městě. Dověděly se o různých nástrahách, nebezpečných lidech, o tom, na koho se obrátit v nouzi o pomoc. Kašpárek se dětmi rozloučil moc hezkou písničkou „Kašpárek“, kterou jim daroval nahranou na kazetě  do MŠ. Jako odměnu vykouzlil všem lízátka. Dětem i paní učitelkám se pořad velmi líbil.