Ocenění naší školy

Národní hrdiny a dramatické příběhy devíti zemí ve výtvarné podobě přinesl 23. ročník mezinárodní dětské výtvarné soutěže v oboru kresby a grafiky „Krásná jako kvítka.…“ , jejichž 300 nejlepších obrázků je od 2. do 27. září k vidění na výstavě v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově (KDLJ). Slavnostní vernisáž výstavy spojená s oceněním nejlepších výtvorů byla v pátek 6. září v 17.00 hodin v KDLJ.
 

Soutěže, kterou pořádala Základní škola Frýdecká v Havířově Bludovicích, se letos zúčastnily děti mateřských a základních škol, nižších ročníků gymnázií a členové výtvarných kroužků na školách z 9 zemí. Na výstavě jsou vystaveny obrázky dětí ze Slovenska, Litvy, Lotyšska, Běloruska, Slovinska, Estonska, Polska, dalekého Hong Kongu a samozřejmě od nás. Průvodním slovem provázela kurátorka výstavy, ředitelka Základní školy Frýdecká Jiřina Sivá. Záštitu nad letošní soutěží převzala ilustrátorka dětských časopisů a knížek Lucie Seifertová. V soutěži bylo uděleno 27 cen. Naše škola získala hned dvě ocenění. Cenu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje dostala paní učitelka Mgr. Zuzana Remešová /Award for the Best Art Teacher/ za pedagogické vedení při tvorbě krásné kolekce suchých jehel. Ve II. kategorii – 1.-2. ročník získal zvláštní cenu poroty Alešek Kreuzberger.  Oba dva si svá ocenění  byli osobně převzít na slavnostním předávání cen v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově. Kromě svých cen, diplomů a medailí si všichni přítomni odnesli z tohoto pěkného dne mnoho krásných zážitků a dojmů, na které jen tak nezapomenou.  Mimo udělená ocenění porota vybrala ke zveřejnění na mezinárodní výstavu v kulturním domě ještě kresby dalších tří žáků naší školy – Štěpánka Rychlého, Honzíka Bitnera a Barborky Kaperové a ocenili je diplomy. Úspěch naší malé školy byl tak ještě viditelnější.  Paní učitelce přejeme mnoho dalších skvělých nápadů, tvořivé a šikovné žáky a Aleškovi a jeho kamarádům mnoho fantazie, šťastný tah rukou a radost z kreativního tvoření.

Za všechny srdečně blahopřeje Lenka Smetanová

 Krásná jako kvítí… ocenění