Měsíc knihy v ZŠ a v MŠ

Během měsíce března všechny děti z MŠ a všichni žáci ze ZŠ navštívili místní knihovnu. Děti a některé žáky čekalo obrovské překvapení. Nejprve si museli prosekat cestu trnitými keři a v knihovně našli spící krasavici, „Šípkovou Růženku“. Ta měla pro každou věkovou kategorii připravenou poutavou a velmi zajímavou besedu. Některé seznámila s knihami, zdůraznila jejich význam, přečetla pohádku, s jinými si vyprávěla o ilustrátorech i autorech jednotlivých knih, pro šikovné žáky měla připravený znalostní kvíz. Zájemci jako poděkování mohli vytvořit jednotlivé jarní kvítky, ze kterých společně vytvořili svatební kytici. Jednotlivé besedy byly velice zdařilé a podnětné. Všichni si odnesli krásné zážitky, spoustu informací a úctu ke knihám.