Mikuláš v ZŠ 2015

 

  V pátek 4. 12. do naší školy zavítala vzácná návštěva. Přesto, že běžně k hodným i méně hodnými dětem chodí na návštěvu 6. prosince, všichni v naší škole věřili, že přijde v předstihu. Už od rána byly děti prvního ročníku a většina žáčků druháčků napnuty a odrazilo se to na jejich chování. Není se co divit, že při zazvonění zvonečkem ztichly docela a očekávaly, jak si své případné hříchy odzpívají a odrecitují… A už to bylo tady. Zvoní, ve dveřích se objevil Mikuláš a jeho družina, anděl a dva čerti. Menší děti hrdinně vyslechly své úspěchy, ale také drobná provinění, která s trochou dobré vůle lehce napraví. To starší děti se předvedly. Jistě většina věděla, jak se mají chovat, ale mnohým připadalo divné, že se za dárky děkuje, že je třeba se slušně chovat a nekazit hezké chvilky ostatním. Mikuláš odcházel celý zpocený a čerti se raději uklidili, aby nepřišli k úhoně. Celou moc hezkou akci připravil pro děti klub rodičů. Za všechny děti jim touto cestou děkujeme.