MŠ na výletě

Dne 4.6.2014 jely děti autobusem s panem Košárkem na školní výlet pod názvem“ Veselé sportování u vodníka Slámy“ do Háje ve Slezsku. Po příjezdu si na lavičkách u stolů rozbalily své svačinky z domova a dostatečně se posilnily, aby zvládly to, co na ně čekalo na louce. Tam totiž bydlel černý mravenec, ploštice, luční kobylka, beruška, Brouk Pytlík a pavouk. Všichni si za zpěvu písně „Na mravenčí pasece“ přišli pro děti, aby spolu překonávali různé překážky a plnili různé úkoly.

 

Naše děti spolupracovaly s dětmi z MŠ „Srdíčko“ z Opavy. Na sedmi stanovištích na ně čekala trampolína, lezení a skákání na ní,  hledání „rosy“ a sbírání do hrníčků, kličkování s šiškou na lžící mezi kroužky, hledání malých ploštiček pod “mlhou“, „sušení trávy“, skákání do pneumatiky, obíhání berušek, skákání panáka, podlézání a přeskakování lana. Vše pozoroval a řídil pavouk, který pracoval jako koordinátor. Děti během plnění úkolů dodržovaly pitný režim a přestávky na WC. Během akce se děti fotily na stanovištích a na závěr se ještě vyfotily u sochy vodníka “Slámy“.

S veselou náladou, plné zážitků a příjemně unavené se vracely autobusem do MŠ. Některé malé děti akce zmohla a cestou si zdřímly. Děti i paní učitelky byly s „Veselým sportováním u vodníka Slámy“ velmi spokojeni!