Návštěva divadla

V úterý 19. 3. navštívily děti naší školy Slezské  divadlo v Opavě, kde shlédly operní pohádku O ptáku Ohniváku a lišce Ryšce. Erbenovu pohádku upravila a libreto napsala Anežka Janátová, hudbu složil pražský rodák Petr Opava a dirigování se ujala bulharská dirigentka a učitelka Církevní konzervatoře v Opavě  Kremena  Pešaková.

Celou pohádkou nás provázela přívětivá liška Ryška, která nezištně pomáhala nejmladšímu kralevici splnit všechny zadané úkoly. Nakonec i on nalezl svou milovanou princeznu. Všichni jsme si vyslechli několik krásných árií. O příjemnou atmosféru, ale i o napětí se postaral baletní soubor. V divadle jsme prožili příjemné dopoledne a obohaceni o nové zážitky jsme se spokojeni navrátili do svých domovů.