Návštěva podzimního Arboreta MŠ

V úterý 18.10.2011 si paní učitelky z MŠ připravily pro své děti velké překvapení. Místo dopolední procházky vesnicí jely navštívit podzimní Arboretum v Novém Dvoře. Děti měly z nečekaného překvapení velikou radost a nadšení nebralo konce, když jsme v areálu Arboreta navštívili expozici: TŘETIHORY – KRAJ MOČÁLŮ A MOŘE. Děti si zde mohly prohlédnout čelisti žraloka, lebku slona, nosorožce, mušle, ulity a mimo mnohé jiné také zkameněliny třetihorních rostlin a živočichů, vycpaného krokodýla apod. Dále děti velice zaujala bohatá sbírka kaktusů. Navštívili jsme také ZOO koutek se zvířátky ve výběhu a po cestě zpátky si děti nasbíraly jedlé kaštany. Počasí nám k mimořádně zařazenému výletu velmi přálo.