Olympijský víceboj, zlatá medaile a Šárka Kašpárková

Dne 20.9. proběhl na naší škole trénink s olympionikem v rámci projektu Sazka Olympijský víceboj. V loňském roce jsme se do projektu opět zaregistrovali a celkem se zapojilo 1634 škol. Poctivě jsme plnili disciplíny a díky skvělé spolupráci jsme splnili dané požadavky a mohli jsme se zařadit  mezi nejaktivnější školy, které se dostaly do losování o možnost zatrénovat si s úspěšnými českými sportovci včetně olympijských medailistů. Z celé ČR bylo vylosováno pouze 28 škol, z každého kraje 2. My jsme měli štěstí a byli jsme vybráni. Do naší školy dorazil realizační tým a v 10.00 hodin jsme odstartovali trénink s mistryní světa v trojskoku Šárkou Kašpárkovou v doprovodu známého atletického trenéra Michala Pogányho. 

Celou akci moderoval Jan Weber - několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu. Žáci plnili v družstvech disciplíny na pěti stanovištích a přes počáteční nervozitu a nejistotu se postupně rozvinula úžasná atmosféra. Všichni se s nadšením pouštěli do sportovních aktivit, povzbuzovali se a sportovali v duchu fair-play hry. V závěru akce proběhlo vyhodnocení, focení a autogramiáda. Děkujeme Všem organizátorům projektu Sazka Olympijský víceboj, že našim dětem poskytli jedinečný zážitek, na který jen tak nezapomenou. Děkuji všem žákům naší školy za sportovní výkony, které mají stvrzeny na sportovním vysvědčení a pro naši školu  tím získali ZLATOU MEDAILI. Děkuji všem paní učitelkám, které jsou při těchto aktivitách nápomocné. Největší dík však patří garantce tohoto projektu paní uč. Kateřině Janků, která vše organizovala, zajistila a odvedla veškerou mravenčí práci i na počítači. Srdečně blahopřeji a opravdu velice děkuji, že naše škola se dostala do takto úzkého celorepublikového výběru. Máme být opravdu na co hrdí!!!!!