Orli, supi, kondoři v MŠ a ZŠ

V úterý jsme se vydali do Litultovic na fotbalové hřiště. Tentokrát jsme měli v plánu shlédnout výukový program environmentální výchovy s názvem Orli, supi a kondoři, který navázal na jarní projektové vyučování, ve kterém se žáci mnoho dozvěděli o životě opeřenců.

 

Počasí nám, bohužel, příliš nepřálo, ale cestu jsme zdolali v rychlém tempu, které žáky a paní učitelky ZŠ rozehřálo. Děti z MŠ a jejich paní učitelky odvezl autobus tam i zpět. Na hřišti na nás čekala skvěle připravená a zorganizovaná akce. Vše na sebe navazovalo, nikdo se nenudil. Sokolníci předvedli krásné dravce, kteří ukázkově předváděli svou majestátnost. Program měl svižný spád, vtipnou formou se všichni dozvěděli vše podstatné ze života dravců i sov. Veškerá slova byla srozumitelná pro všechny věkové skupiny, informace okořeněné trefným humorem udržovaly pozornost dětí i přítomných dospělých. Děti byly zapojovány do programu různými soutěžemi o pexesa, kalendáře, o přílety dravců na jejich ruku…Třešničkou na dortu pak byla ukázka několik tisíc let staré drezůry lovu, při které sokoli a orli poslouchali snad více, než jejich dvounozí obdivovatelé. Pro všechny tento pořad přiblížil dravce jako nutnost v přírodě, ukázal jejich schopnosti a myslím si, že nebyl nikdo, kdo by pochyboval o nutnosti chránit je v přírodě. Sokolníkům velké díky!