Oslava Dne dětí v ZŠ

Oslava Mezinárodního dne dětí ani letos  nevymizela z našeho školního kalendáře, jen musela počkat na to, až všechny děti dorazí ze školy v přírodě. V pondělí 5.6 2017 byl Den dětí opět v režii maminek Klubu rodičů, který se nesl v duchu plnění netradičních disciplín. Děti byly rozděleny do pěti smíšených skupin a společně se vydaly na známá místa Dolních Životic, kde je na každém stanovišti čekal nelehký úkol. Na prvním stanovišti se konal fotbalový trénink se slalomem a kopem na branku, přeskoky přes překážky, chůze po laně i skoky v pytli. U řeky Hvozdnice na děti čekala rybářka, která potřebovala pomoci s přenášením vody. U třetího stanoviště si děti hravě poradily s poznáváním historických předmětů našich babiček a dědečků i hádáním hádanek. Zde se děti také občerstvily vynikajícími muffiny a slanými listovými jednohubkami, které pro ně maminky připravily. U zdravotního střediska na děti čekal úkol v podobě ošetření zraněného. U zámku si děti vyzkoušely práci s kladívkem a zatlučení hřebíku a montování matic na šrouby. 

Poslední úkol vyžadoval velkou důvěru v kamaráda. Děti si prošly terénem, kdy jeden z dětí měl tmavé brýle a druhý byl v roli navigátora. Na konci cesty pak čekala děti sladká odměna v podobě balíčku, který pro děti připravil Klub rodičů. Krásné letní počasí, zajímavé úkoly a sladká tečka na konec byly zárukou toho, že si děti dnešní den užijí, a nebylo tomu jinak. Velice děkujeme všem maminkám Klubu rodičů, které se do příprav dnešního dne zapojily. Děkujeme p. Bereiterové, p. Schindlerové, p. Hozové, p. Kreuzbergerové, p. Duškové, p. Stonišové, p. Čechové, p. Pavelkové, p. Volkmerové, p. Librové a pomocníci Kristýně Uvírové, které dnešní dopoledne věnovaly našim dětem.