Oslava Dne Země v ZŠ

Dne 20. 4.2018 se už tradičně na naší škole uskutečnila oslava Dne Země. Společně jsme si s žáky popovídali o tom, proč je důležité chránit naši planetu Zemi a jak ji můžeme společnými silami pomoci. Vysvětlili jsme si postavení planety Země ve Sluneční soustavě i mnoho zajímavého o jednotlivých planetách. V měsíci dubnu Česká společnost ornitologická každoročně vyhlašuje kampaň s názvem Pták roku. Její náplní je každý rok vybrat zajímavý ptačí druh žijící na území České republiky a přiblížit informace o něm a upozornit či upoutat pozornost široké veřejnosti na přírodu a zejména ptactvo jako takové. Od datla černého převzal pro letošní rok titul Pták roku Sýček obecný. Děti se dověděly spoustu zajímavého z jeho života, poslechly si ukázku jeho zpěvu i rady, jak zabezpečit zahrady, aby nedošlo k dalšímu uhynutí těchto malých soviček.

 

Dále děti čekalo v amfiteátru školy poutavé vyprávění z úst velké cestovatelky, dobrovolnice Hnutí Duha Báry Tocauerové, která se také zúčastnila dobrovolného pobytu v tropickém deštném pralese pro projekt Green Life na Sumatře, kde zachraňovala tygry. K nám do školy přijela s Programem 6 P. Společně s pejskem Šarykem dětem vysvětlila zacházení se psem a jak je třeba se o tyto domácí mazlíčky postarat. Jelikož je v měsíci dubnu našim tématem ekologického desatera Strava, byla k nám do školy přizvána firma OVOCENTRUM z Valašského Meziříčí, která našim žákům dodává bezplatně ovoce, zeleninu a v letošním roce i mléčné výrobky. Zábavnou formou se děti dověděly více o obsahu vitamínů v různých druzích ovoce, o důležitosti těchto látek pro organismus. Celým programem provázel maskot v podobě jablka. Děti čekala ochutnávka jablíček, kiwi, mandarinek, pomeranče. Za správné odpovědi na pokládané otázky si také zasloužily upomínkové předměty s logem OVOCENTRA. Den Země by pak neměl být jediným dnem, kdy myslíme na Matku Zemi, ale spíše je třeba si uvědomit, že Den Země, je každý den.