Plavání v MŠ

V pondělí dne 19.09.2011 byl zahájen plavecký výcvik dětí, který bude pokračovat i nadále v celkovém rozsahu 10-ti lekcí. Výcvik probíhá v opavském Baby Clubu Kačka (Léčebné a rehabilitační centrum – Englišova ulice). Děti navštěvují plavecké lekce kolektivně, bez účasti rodičů v doprovodu pedagogů MŠ. Dopravovat se budeme na každou lekci autobusem, který nám bude vždy přistaven k budově MŠ a po ukončení plavání nás opět vyzvedne. Děti se pod vedením lektorů plavání hravou formou seznamují se základními plaveckými dovednostmi. K plavání používají kruhy, pásky, desky a další plavecké pomůcky, dle individuální zdatnosti dětí. Lekce bývají velmi pestré. Děti odbourávají strach z hluboké vody, získávají důvěru k vodě i k sobě samému a více si věří. Dětem se první plavecká lekce velice líbila a těší se na další.