Pohádkové putování po evropských zemích

V pátek 9.2. 2018 navštívily naši školu Mgr. Lenka Fonioková a Jana Juřičková z Eurocentra Ostrava a Europe Direct Ostrava s programem Pohádkové putování po Evropě. Pro děti všech tříd si připravily pohádkové povídání spojené se skládáním puzzlí velké pozemní mapy Evropy a doplňování obrázků v kvízu. Žáci shlédli krátká videa z pořadu Evropské pexeso o zemích EU. Společně s dětmi 1.-2.ročníku se proputovaly čtyřmi evropskými státy Dánskem, Velkou Británii, Francii a Itálii. Seznámily žáky s pohádkovými postavami jednotlivých zemí. Všechny děti si zopakovaly hlavní města států, jejich vlajky, dozvěděly se o typických jídlech či zajímavostech, které se k jednotlivým zemím pojí. Dopolední setkání se všemi třídami uteklo velmi rychle.  Úžasný přístup k dětem a prezentace spojená s interaktivními prvky slečen Lenky Foniokové a Jany Juřičkové získaly velký potlesk od dětí i poděkování učitelů.