Poslední lekce plavání v MŠ

Dne 09.12.2013 se děti MŠ zúčastnily závěrečné (desáté) lekce plavání v Baby Clubu Kačka v rehabilitačním centru na Englišově ulici v Opavě. Děti se během všech lekcí seznámily se základními pravidly bezpečného chování při pohybu v bazénu i mimo něj. Hrály si ve vodě s pěnovými hračkami, hravou formou překonávaly strach z vody, ručkovaly po okraji bazénu, lovily molitanové předměty, potápěly se. Dětem se během lekcí věnovaly čtyři zkušené instruktorky a po každé hodině plavání absolvovaly vždy krátké saunování pro zahřátí. Poslední hodinu dětem zpestřily závody v plavání přes celou délku bazénu, skoky do vody ze skokánku (položená molitanová deska na hladině vody) a nechybělo klouzání po skluzavce do vody. Dětem se plavání velmi líbilo. Na závěr poslední lekce byly obdarovány postavičkou vodníka a velkou perníkovou medailí.