Pozdrav ze školy v přírodě 2. den

Vážení rodiče a příznivci naší školy,

dnešní den jsme se vydali zdolat vrchol Beskyd – Lysou horu. Věřte nebo ne, ale úkol to nebyl zrovna lehký. Po pestré snídani jsme směřovali na autobusovou zastávku, abychom se autobusem dostali do Malenovic a přiblížili se k vrcholu. Vše vypadalo lehce, sluníčko svítilo a cesta byla pohodlná. Do kopce se začalo šlapat hůře, začaly padat kapičky deště, které se stále jen zvětšovaly a ani malé kroupy nás neminuly. Nic nás však neodradilo, abychom Lysou nepokořili. Úkryt jsme nalezli na samotném vrcholu v chatě a všichni si vychutnali horký čaj. Po odpočinku a jídle jsem se za svitu sluníčka vydali na náročnou zpáteční cestu a spěchali na autobus, který na nás s hodným panem řidičem počkal a zavezl zpět do našeho přechodného bydliště, kde pro nás byla připravena teplá večeře. Přestože jsme se navrátili zcela unaveni a zničeni, byli jsme všichni šťastní, že jsme vše zvládli. Od dnešního dne mají všechny děti jasno, že ve slově Lysá píšeme tvrdé y, protože výstup byl opravdu „tvrdý“. Big grin