Putování za skřítkem Podzimníčkem

V úterý 4.10.2011 žáci 1. a 2. ročníku putovali za skřítkem Podzimníčkem. Tradiční projekt, který prolínal všemi vyučovacími předměty, připravila paní učitelka Mgr. Zuzana Remešová. Ve třídě se žáci seznámili s průběhem celého dopoledne, naučili se písničku a nechyběla ani hudebně pohybová hra. Nastal čas vydat se do lesa hledat nejen skřítka Podzimníčka. Během vycházky děti pozorovaly živočichy, stromy a sledovaly zvířátka a přírodu, jak se připravují na zimní spánek. Cesta nás zavedla k mraveništi, zkontrolovali jsme krmelec i studánku. V přírodě rychleji tráví, tak se všichni těšili na vytouženou a zaslouženou svačinku. Po posilnění dobrotkou nastal čas, abychom alespoň trošičku pomohli lesu od odpadků, které tam zanechl jiný člověk. Přišla chvíle, kdy všichni netrpělivě očekávali, zda opravdu skřítka Podzimníčka spatří. Sřítek se však ukáže nejen těm, co mnoho ví, ale také pouze těm, co se v lese umí chovat. Ukázal se, hurá! Děti si s radostí odnesly skřítka Podzimníčka do školy, kde mohou bedlivě sledovat, jak se Podzimníčkovi daří i v dalších dnech, dělat podzim. Všechny své nové zkušenosti budou žáci využívat ve všech vyučovacích předmětech. Naučná a poutavá vyprávění paní učitelkou Z.Remešovou a nádherné počasí dodalo dnešnímu dni opravdové kouzlo podzimu.