Škola v přírodě - Zlaté Hory, Rožmitál

Od 7.6. do 11.6.2010 stráví 36 žáků 1. – 5. ročníku ve Zlatých Horách – Rožmitále ve škole v přírodě. Bohatý program zaměřený hlavně na přírodovědné učivo, které se bude prolínat všemi ostatními předměty, prohloubí znalosti dětí ve všech oblastech. Také si vydatně zasportují v přírodě, budou podnikat turistické vycházky a navštíví cestou zajímavá místa severní Moravy. Tím se v závěru školního roku doslova naplní poslední stránky učiva školního vzdělávacího programu Škola hrou. Tímto pobytem se také upevní mnohá přátelství, některé děti se lépe poznají, naučí se více spoléhat sami na sebe i poznají sílu kamarádství v obtížných chvílích bez rodičů. Pro učitelky a vychovatelky jsou to náročné dny plné starostí o drobotinu, ale i radostí při různých hrách a na vycházkách. I pro ně je to týden upevňování vztahů a učení se toleranci, porozumění a vzájemné pomoci.