Školní výlet Kroměříž

Na pátek 7.6.2019 jsme se všichni velmi těšili. Čekal nás totiž výlet autobusem do Kroměříže. V časných ranních hodinách jsme se všichni obávali, že nám výlet proprší, ale protože nás má sluníčko rádo, město Kroměříž nás vítalo slunečními paprsky. V Kroměříži nás čekala prohlídka Arcibiskupského zámku, který byl se svými zahradami zapsán v roce 1998 na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Než jsme se vydali na prohlídku s průvodcem, zhlédli jsme prostorách Sala terrena pohádku O čarodějnici Xsixsáře, kterou nám v rámci Pohádkových výletů pro děti na hradech a zámcích zahrálo Pohádkové divadlo Marka Dobrodinského. 

 

Po zajímavé a pro děti přizpůsobené prohlídce s průvodcem, jsme si vyšlápli něco přes sto padesát schodů na 34 metrovou Zámeckou věž, z které jsme měli výhled na celou Kroměříž a daleké okolí. Posvačili jsme v Podzámecké zahradě, podívali se na vznešené pávy a vřeštící paviány a vydali se prohlédnout si ostatní zákoutí zahrad zámku. V odpoledních hodinách jsme navštívili Dětský svět Floria plný různých atrakcí pro děti. Děti navštívily vnitřní prostory s klouzačkami, skákacím hradem, obří nafukovací trampolínu a spoustu jiných atrakcí. Ve venkovních prostorách si děti zahrály tenis a dováděly na krásných dřevěných prolézačkách. V podvečerních hodinách jsme všichni dojeli zpět ke škole obohaceni o kulturní i sportovní zážitky. Velké poděkování patří všem vyučujícím, kteří se po dobu celého výletu o všechny děti vzorně starali a paní učitelce Ž. Indrákové za organizaci celého výletu.