Skvělý úspěch v oblastní soutěži Opavský skřivánek

2.5. 2017 v Loutkovém divadle v Opavě proběhlo oblastní kolo zpěváčků slezských lidových písní Opavský skřivánek. Tuto soutěž pořádalo Středisko volného času Opava. Zpěváci, kteří postoupili ze školních a okrskových kol, měli možnost si vyzkoušet, jak se cítili naši předkové v lidových krojích (byly zapůjčené z tanečního souboru Úsměv). Do tohoto kola se probojovala i naše děvčata, Jana Pavelková ze čtvrtého ročníku a Dorota Košárková z druhého ročníku. Každá měla připraveny dvě písničky. První si zazpívaly s cimbálkou pana Kubaly, ve druhé písni ukázaly, jak umí zazpívat sólově bez kapely. Udělaly nám radost obě. Janička získala čtvrté místo a Dorotka velmi mile překvapila, byla první! Na jejich úspěchu měla zásluhu dlouhodobá příprava, podpora maminek a u Dorotky i přispění paní Vlasty Skřontové odbornou pomocí, děkujeme. Děvčátkům srdečně gratulujeme a velice děkujeme za skvělou reprezentaci školy. 

Vyhodnocení pěvecké soutěže 2017