Stromová štafeta 2018

18. října 2018 na naší škole proběhl již několikátý ročník Stromové štafety. Společně se všemi dětmi a jejich učiteli jsme oslavili Den stromů. Již brzy ráno přispěchali do školy žáci šestého ročníku, kteří již chodí do školy ve Slavkově nebo v Opavě a už se těšili, jak si den ve škole v Dolních Životicích užijí.  Během úvodní hodiny, kterou si pro všechny žáky skvěle připravila paní učitelka  Žaneta Indráková,  bylo všem žáčkům vysvětleno, proč oslavovat a chránit stromy.

Zopakovali jsme si části stromů, naučili se stromy třídit na ovocné, listnaté i jehličnaté. Zhlédli jsme naučný pořad Naše zahrádka, ve kterém byl dětem vysvětlen rozdíl mezi jehličnatým a listnatým stromem. Velmi děti pobavila hra na zahradníka, kde mohly zúročit své znalosti názvů stromů. Po vyřešení křížovky jsme si povídali o našem národním stromu, a to Lípě srdčité. Ani pošmourné počasí nás nezaleklo a v době, kdy se oblaka s deštěm umoudřila, jsme se všichni odebrali na školní zahradu, kde se uskutečnilo předání ovocného stromu hrušně žáky šestého ročníku našim malým prvňáčkům, kteří slavnostně slíbili, že se o svůj nový strom, budou vzorně starat. Během celého dopoledního programu čekalo děti spousta pracovních listů, puzzlí, výukových programů a tvořivých činností s námětem stromů. Závěrem školního projektu bylo umístění keramických portrétů šesťáků na pamětní zeď chodby v budově školy. Žáci šestého ročníku také dostali na památku flash disky, které byly plné fotografií z průběhu jejich působení na naší škole. Všichni žáci i učitelé si tento den báječně užili.