Třídíme se zvířáty v ZOO Ostrava

Vybraní žáci 4. ročníku (Mikuláš Marvan, Lenka Drastichová, Vojtěch Šenk) a  žáci 5. ročníku (Simona Harazínová, Štěpán Rychlý a Honza Bitner) se zúčastnili soutěže  „Třídíme se zvířátky v Zoo Ostrava“.  Této soutěže se zúčastnilo celkem 65 týmů. V rámci této soutěže žáci plnili vědomostní úkol, který vycházel z prostředí Zoo Ostrava a kreativní úkol na téma " Způsob třídění odpadů v naší škole". Žáci 4. ročníku do této soutěže zaslali výtvarnou koláž na téma “Recyklace je zábava“ s doprovodnými písemnými úvahami – „Jak motivovat k třídění odpadů své spolužáky“.  Žáci 5. ročníku vytvořili na dané téma prezentaci, která se skládala z návrhů, které vytvořili v programu malování a fotografií.  Našim páťákům se podařilo umístit na krásném 5. místě, za což obdrží recyklované dárky a pro školu získávají vzdělávací materiály a speciální boxy na třídění plastu a papíru.  Žáci Lenka Drastichová, Vojta Šenk a Mikuláš Marvan obsadili 28. místo a také obdrží recyklované dárky. Oběma týmům gratulujeme k dosaženému úspěchu. Velice děkuji paní učitelce Kateřině Janků, která chtěla udělat žákům 5. ročníku velkou radost a ve svém volném dni, kterým byla sobota, s nimi jela do ZOO Ostrava.