Veselé zoubky 2017

Společnost dm drogerie  markt  s. r.o. připravila pro děti 1. ročníků preventivní program „Veselé zoubky“, do kterého se již po několikáté zapojila i naše škola. Jedná se o projekt na téma prevence zubního kazu. Žáci prvního ročníku zhlédli výukové DVD se zábavně vzdělávacím filmem „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“. Je to program pro interaktivní tabuli zaměřený na správnou péči o chrup, jak si zuby správně čistit, proč je nutné chodit na preventivní prohlídky k zubnímu lékaři a co všechno je třeba dělat pro zdraví a správný růst zoubků. Tyto otázky zábavnou formou zodpověděli hlavní hrdinové loutkového příběhu, Hurvínek a Mánička.  Následně si žáci vyplnili pracovní listy a každý prvňáček obdržel preventivní balíček, který obsahoval informační brožuru pro rodiče a děti, zubní pastu, kartáček, žvýkačky bez cukru a přesýpací hodiny pro odměření minimálního času potřebného k důkladnému vyčištění chrupu. Prevence je základ. Pojďme dětem společně ukázat správnou cestu ke zdravým zoubkům.