Veselé zoubky 2019

Společnost dm drogerie markt s.r.o. připravila pro děti 1. a 2.ročníku preventivní program „Veselé zoubky“, do kterého se opět zapojila i naše škola. Jak už název napovídá, jeho tématem je správná péče o zuby. Jak si zuby správně čistit, proč je nutné chodit na preventivní prohlídky k zubnímu lékaři a co všechno je třeba dělat pro zdraví a správný růst zoubků.

To jsou otázky, které dětem zábavnou a nenásilnou formou zodpověděli hlavní hrdinové loutkového příběhu – Hurvínek a Mánička, ve vzdělávacím programu na interaktivní tabuli „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“. Následně si žáci vyplnili pracovní listy a každý obdržel preventivní balíček, který obsahoval informační brožuru pro rodiče a děti, zubní pastu, kartáček na zuby, žvýkačky bez cukru a přesýpací hodiny pro odměření minimálního času potřebného k důkladnému vyčištění chrupu. Prevence je základ. Pojďme dětem společně ukázat správnou cestu ke zdravým zoubkům.