Veselé zoubky ve školní družině

Naše školní družina se v měsíci březnu zapojila do preventivního programu dm drogerie markt s.r.o. VESELÉ ZOUBKY. Tento program se zaměřuje na správnou péči o chrup dětí prvních tříd. Právě ve věku od 6 let si děti vytváří návyky, které si nesou do svého budoucího života. Cílem programu bylo přispět k tomu, aby návyky dětí byly co nejsprávnější a aby se dokázaly společně se svými  rodiči o zoubky dobře starat. Děti se seznámily s problémem zubního kazu, který i nadále zůstává nejrozšířenější infekční chorobou. Shlédly zábavně-edukační film Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek. Společně jsme rozebrali téma správné péče o zuby, správnou techniku čištění a důležitost preventivní zubní prohlídky. Následně si děti  vyplnily pracovní listy, za které všichni dostali velkou  jedničku.  Pro každého byl připraven preventivní balíček, který obsahoval – zubní pastu, zubní kartáček, žvýkačky bez cukru, přesýpací hodiny pro odměření minimálního času potřebného k důkladnému vyčištění chrupu, a samolepku, kterou si mohou nalepit doma v koupelně, aby měly správný postup čištění zoubků stále před očima. Program s oblíbenou postavičkou Hurvínka byl pro děti zábavný, velkou radost měly z balíčků, které jistě přispějí k lepší péči o zoubky.